[vc_row][vc_column][rev_slider_vc alias=“Karel Gott“][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1460947094614{padding-bottom: 60px !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}“][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text css=“.vc_custom_1506260531288{margin-bottom: 60px !important;}“]

Je fenoménom, aký nemá v Českej republike ani nikde inde na svete obdobu. Od roku 1964, kedy po prvýkrát zvíťazil v hlasovacie ankete o Zlatého (dnes Slovenského) slávika za predchádzajúci rok (nemal vtedy na trhu ani jednu vlastnú platňu a za rok 1962 dostal v tej istej ankete iba tri body), si v nej udržal suverénny postavenie až dodnes . Tak trvalá a dlhodobá popularita a úspech sú vo svete populárnej hudby úplnou výnimkou. Postavenie, akého Karel Gott v Českej republike dosiahol, nemá v tomto odbore av našej dobe obdobu v žiadnej inej krajine sveta. A pokiaľ ide o zahraničné ohlas, je Karel Gott jediným a najúspešnejším predstaviteľom českej populárnej hudby, ktorý si získal stále a významné postavenie vo všetkých krajinách strednej a východnej Európy a vo všetkých nemecky hovoriacich krajinách. Podobným spôsobom, akého dosahujú svetovej špičky tohto žánru. Podarilo sa mu ale dobyť aj teritória, kam majú vstup len skutočne tí najväčší z najväčších. Americká centra zábavy Las Vegas a Atlantic City, päťkrát Mekku country music Nashville, podvakrát newyorskú Carnegie Hall alebo Veľká sála moskovského Kremľa a moskovskú Čapkovského koncertnú sieň. Gottová vystúpenie pred zakázaným mestom v čínskom Pekingu sledovalo v roku 1999 vyše 600 miliónov divákov po celom svete! Celosvetovo sa potom s nahrávkami Karla Gotta predalo na 50 miliónov platní.

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=“Svetový fenomén, Karel Gott“ font_container=“tag:h3|text_align:center“ use_theme_fonts=“yes“][vc_column_text css=“.vc_custom_1506260648477{margin-bottom: 60px !important;}“]

Karel Gott sa narodil 14. júla roku 1939 v Plzni. V 15 rokoch sa mu rozplynul sen o životnej dráhe maliara: na UMPRUM ho neprijali. Hoci sa dnes konajú samostatné výstavy jeho obrazov a reprodukcií v Prahe, Berlíne, New Yorku, Kolíne nad Rýnom, Moskve, Viedni, Bratislave alebo Mníchove. Životnú dráhu učňov elektromontéra skrížila príťažlivosť hudby a spievanie. V roku 1958 sa prihlásil do súťaže Hľadáme nové talenty v pražskom Slovanskom dome a hoci u publika hned zabodoval, pred odbornou komisiou prepadol na celej čiare. Od začiatku bol iný ako ostatní. Bol svoj a bez to vedel, stelesňoval už vtedy hudobný štýl, ktorý mal raz a navždy zmeniť nielen tvár českej populárnej hudby. Čím ďalej pravidelnejšie začal spievať v pražských jazzových kaviarňach Vltava a Alfa. V roku 1960 došiel Karel Gott k životnému rozhodnutiu: odišiel z továrne ČKD a urobil skúšky na pražskú konzervatórium. Mal šťastie, pretože jeho tolerantným pedagógom sa stal Šaljapinův žiak, tenorista Konštantín Karenin.Ten veľmi skoro rozpoznal, že to Karla tiahne k jazzu a modernej populárnej hudbe. A tak ho drel nielen taliansku klasickú techniku zvanú belcanta, ale korepetoval s ním aj vtedajší hity. Karenina rozpoznal spevákov úplne mimoriadny hlasový fond, technicky ho dokonale rozvinul a vypestoval.

roku 1963 prijal Karel Gott angažmán v pražskom divadle Semafor a Jiří Suchý s Jiří Šlitr mu ušili na mieru prvý hit Oči snehom zaviate. V Semaforu sa zoznámil s bratmi Štaidlovými – textárom Jiřím a skladateľom Ladislavom, ktorý v rokoch 1964 – 1989 šéfoval jeho sprievodnému orchestra. S nimi v roku 1965 založil Karel Gott divadlo Apollo. Tam začal Karel sám komponovať a stále častejšie šokoval publikum i kritikov všestrannosťou svojho prejavu a šírkou svojho repertoáru. Veľmi skoro preniklo jeho mimoriadnej spevácke majstrovstvo, aké je vo svetovej populárnej hudbe čoraz vzácnejšie, do zahraničia. K tradičnej charakteristike hlavného mesta Československa Prahy ako mestá zlatého pribudla onedlho aj povesť o zlatom hlasu z Prahy ao Sinatrom Východu. Roku 1967 sa Karel Gott stal senzáciou svetového veľtrhu gramofónových hudobných vydavateľstiev MIDEM vo francúzskom Cannes. Počas všetkých festivalových koncertov bola meraná hlasitosť potlesku. Kým potlesk speváka Toma Jonesa dosiahol 58 fónu, nováčik Karel Gott prekvapil svojimi 54 Fonyó. Francúzsky tlač už nasledujúci deň nepísal o sľubnom spevákovi, ale o prírodnom úkazu z Východu. S gramofonovým koncernom Polydor (Deutsche Grammophon Gesellschaft, dnes Koch Universal) podpísal Karel Gott v roku 1967 nahrávaciu zmluvu, ktorá bola niekoľkokrát predĺžená av roku 1997 bola zmenená na zmluvu celoživotnú. Jedná sa aj vo svetovom meradle o vzácny výraz dôvery gramofónové firmy vo svojho interpreta. Polydor vydal v rokoch 1967 – 2011 na všetkých svojich značkách v nemecky hovoriacich krajinách západnej Európy viac ako 120 Gottových albumov a 75 singlov. V roku 1986 udelila firma Polydor Karlovi Gottovi Zlatú ihlicu Polydor za dvadsať rokov spolupráce, ktorú pred ním dostali len Herbert von Karajan a Leonard Bernstein, av roku 2007 Cenu za 40 rokov spolupráce, počas ktorých sa v nemecky hovoriacich krajinách predalo 23 miliónov platní s jeho piesňami. V roku 2009 svetoznámy tenorista José Carreras menoval v Mníchove Karla Gotta ako jediného zástupcu z krajín strednej a východnej Európy veľvyslancom svojej nadácie proti leukémii. V tomto roku udelili čitateľmi všetkých spoločenských časopisov vydavateľstva Bauer Media Karlovi Gottovi Cenu za celoživotné dielo a Karel Gott bol hlavnou hviezdou 45 koncertov zájazdové show Das Frühlingsfest der Volksmusik 2011 v piatich západoeurópskych krajinách – Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Belgicku a Dánsku. V posledných rokoch Karel Gott nahral v nemecky hovoriacich krajinách úspešné duety s raperom Bushido, Nanou Mouskori, husľovým kráľom valčíkov André Rieu a Marianom Goldom zo skupiny Alphaville.

Silným impulzom pre ďalší umelecký vývoj Karla Gotta sa stalo v roku 1967 sedemmesačné angažmán v Mekke svetového showbusinessu – v americkom Las Vegas. Každý deň spieval Karel Gott v lasvegaskom hoteli New Frontier pred iným publikom, konfrontoval svoje poznatky a skúsenosti s programami najväčších svetových hviezd, zišiel sa s Frankom Sinatrom, Sammy Davisom Jr, Duke Ellington, Dianou Ross alebo s Cher. Zbieral nové podnety a inšpirácie a určite vtedy netušil, že sa do Las Vegas ešte niekedy vráti. V roku 1989 tu absolvoval minirecitál v legendárnom hoteli Sands av januári 2008 sa v Las Vegas prvýkrát oženil. Tri americkí manažéri Karlovi Gottovi počas jeho prvého pobytu v Las Vegas nezávisle na sebe ponúkali kariéru a dobytie USA. Táto situácia sa opakuje pri všetkých pobytoch Karla Gotta v USA dodnes. Podmienka manažérov? Natrvalo sa presťahovať do USA. Karel Gott sa ale raz a navždy rozhodol neopustiť svoje európske publikum, ktoré ho urobilo, nikdy ho nezradilo, podržalo ho a na ktoré sa môže vždy spoľahnúť.

Karel Gott je v Českej republike národnom pojmom. Vítězícím nielen v mnohých anketách poslucháčov, divákov, čitateľov a odborníkov, ale aj v predajnosti dosiek a vo vyprodanosti najväčších koncertných sál a športových hál. Päťkrát za sebou dokázal bez problémov vypredať pražskú Lucernu, dvakrát po sebe po strechu zaplnil pražskú T – Mobile Arénu alebo pražskú O2 Arénu. V roku 1977 mu bol udelený titul zaslúžilý umelec, v roku 1985 titul národný umelec av roku 2009 mu prezident Českej republiky Václav Klaus udelil Medailu I. stupňa za zásluhy. V roku 1992 získal Karel Gott Diamantovú dosku Supraphonu za 13 miliónov predaných zvukových nosičov so svojimi nahrávkami. Toto číslo reprezentovalo 86% populácie vtedajšieho Československa. Michael Jackson by musel len v USA počas svojej kariéry predať 215 miliónov platní, aby dosiahol rovnaký stupeň popularity v jednej krajine ako Karel Gott. Fakt, ktorý by si zaslúžil zápis v Guinessovej knihe rekordov. Pre Supraphon natočil Karel Gott v rokoch 1962 – 1992 182 singlov, 63 albumov a 2 samostatné videokazety. Supraphon dokončil v rokoch 2002 – 2009 vydávanie jeho CD komplet, ktorý sa skladá zo 37 CD a priniesol bezmála 650 piesní z Gottova repertoáru. Začal aj vydávanie jeho DVD Komplety, ktorý zatiaľ obsahuje 6 DVD a určite sa v blízkej dobe ešte patrične rozrastie.

[/vc_column_text][vc_column_text css=“.vc_custom_1506260668890{margin-top: 60px !important;margin-bottom: 0px !important;}“]

Za svojho umelca Karla Gotta prijalo ako publikum v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu, Poľsku, Bulharsku, Rumunsku a Maďarsku, tak i vo všetkých nemecky hovoriacich európskych krajinách. Prostredníctvom tisícov koncertov na viac ako sedemdesiatich samostatných koncertných turné a desiatok samostatných televíznych show sa s nestarnúcim umením Karla Gotta zoznámili diváci v mnohých krajinách sveta. V Japonsku, Kanade, Brazílii, na Kube iv Číne, v Španielsku, Holandsku, Belgicku, Luxembursku, Grécku, Francúzsku, Taliansku, Veľkej Británii, Izraeli, vo Venezuele, Spojených arabských emirátoch alebo v Austrálii.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=“62px“][gallery_lemongrid images=“4557,4558,4559″ cell_height=“180″ space=“0″ element_id=“1506187383870-c0a138e8-9dff“ template=“{„template„:„gallery_lemongrid.php„}“][/vc_column][/vc_row][vc_row css=“.vc_custom_1506187691013{padding-bottom: 20px !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}“][vc_column css=“.vc_custom_1506187749456{padding-bottom: 0px !important;}“][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/4″][/vc_column][vc_column width=“1/2″][/vc_column][vc_column width=“1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row bt_bg_overlay=“rgba(0,0,0,0.49)“ bt_bg_fixed=“true“ css=“.vc_custom_1515452036257{padding-top: 120px !important;padding-bottom: 120px !important;background-image: url(https://www.exclusiveagency.eu/wp-content/uploads/2017/09/tickets_001.jpg?id=4103) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}“ el_class=“bt-testimonial-client-section“][vc_column][vc_custom_heading text=“Zakúpte si lístok na predstavenie“ font_container=“tag:h2|text_align:center|color:%23ffffff“ use_theme_fonts=“yes“][vc_column_text]

Klinknutím na ‚Zakúpiť lístok‘ budete presmerovaný na webstranku Ticketportal.sk, kde si môžete zakúpiť lístok na toto predstavenie.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Zakúpiť lístok

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]